ul. Bursztynowa 8 72-330 Mrzeżyno
+48 509 508 039
mrzezyno@na-fali.eu
Zarezerwuj
Mrzeżyno koło kołobrzegu
Home > Mrzeżyno koło kołobrzegu

Opis miejscowości 

mrze-img[1]Mrzeżyno jedno z najbardziej malowniczych kąpielisk pomorza zachodniego, położone 18 km od Kołobrzegu u ujścia rzeki Regi do Bałtyku, nad brzegiem morza i otoczone sosnowymi lasami.

ap-mrzezyno3Czyste, szerokie i piaszczyste plaże nagrodzone prestiżowym znakiem „Błękitna flaga”. Specyficzny mikroklimat, charakterystyczny dla tej malowniczej miejscowości jest zalecany w leczeniu alergii i chorób dróg oddechowych. Położone jest nad Bałtykiem u ujścia Regi, na Wybrzeżu Trzebiatowskim, w odległości 95 kilometrów (52 mil morskich) od Bornholmu.

ap-mrzezyno4Miejscowość znajduje się w Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasie Nadmorskim, będącym specjalnym obszarem ochrony objętym programem Natura 2000, co stwarza zdrowy mikroklimat. Piękna piaszczysta i czysta plaża w Mrzeżynie, z pasem sosnowego lasu zadowoli każdego, kto chce odpocząć z dala od miejskiego zgiełku.

Mrzeżyno jako jedna z nielicznych plaż w Polsce posiada „błękitną flagę”, symbol świadczący o wysokim poziomie plaży, najwyższej jakości wody oraz najwyższym stopniu bezpieczeństwa (duża ilość dobrze wyszkolonych ratowników).

ap-mrzezyno2Mrzeżyno to miejscowość wczasowa i port rybacki 12 km na zachód od Kołobrzegu, przy ujściu rzeki Regi. Położenie Mrzeżyna sprawia, że jest to prawdziwy raj dla wędkarzy. Oddzielone od morza szeroką, piękną plażą i pasem wydm porośniętych sosnami. Występuje tu mikroklimat morski, charakteryzujący się małymi wahaniami temperatury i dużą zawartością jodu.

Miejscowość czerpie wodę ze źródeł głębinowych.
Występuje tu swoisty mikroklimat charakteryzujący się znaczną zawartością soli morskiej i jodu, które tworząc tzw. aerosole, działają leczniczo na drogi oddechowe i dolegliwości układu krążenia i korzystnie wpływają na samopoczucie w ciągu całego roku.
ap-mrzezyno2Panują tu wspaniałe warunki dla miłośników wycieczek rowerowych, a do zwiedzania zachęcają ciekawe pobliskie atrakcje turystyczne takie jak: Kołobrzeg z zabytkami architektury, muzeami, portem morskim, wycieczkami statkiem w morze i na Bornholm (Dania), Trzebiatów jako jedno z najstarszych miasteczek w Polsce.
Doskonała baza wypadowa do najciekawszych miejsc wybrzeża zachodniego: Kołobrzeg z atrakcjami turystycznymi i kulturalnymi, ruiny kościoła na urwisku morskim w Trzęsaczu, Kamień Pomorski z pamiątkami architektury z dawnych lat, Woliński Park Narodowy, Międzyzdroje z promenadą gwiazd, Świnoujście z latarnią morską i portem promowym .

Komunikacja:

Mrzeżyno jest portem, mającym charakter morskiego przejścia granicznego (tylko dla rybołówstwa polskiego). Wypłynięcie statkiem z Mrzeżyna na wody międzynarodowe możliwe jest poprzez odprawę graniczną i celną w Rewalu, gdzie znajduje się najbliższy posterunek Straży Granicznej. Port w Mrzeżynie nie posiada punktu odpraw.

Inne informacje: 


Mrzeżyno
Kod pocztowy: 72-330
Powiat: gryficki
Województwo: Zachodniopomorskie
Liczba ludności: 1699
Więcej informacji znajdziecie Państwo na: http://mrzezyno.org